Rada Fundacji

_TKA8843_573X835

Agata Rybak

Przewodnicząca Rady Fundacji

Jestem mamą 19 - letniej Julii, która od urodzenia ma zdiagnozowane mózgowe porażenie dziecięce.
Zawodowo przez wiele lat starałam się łączyć pracę (administracja rządowa, korporacje) z byciem mamą dziecka z niepełnosprawnościami. Największym wyzwaniem dla mnie jest stworzenia ośrodek wsparcia dziennego dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami, gdzie po zakończonej edukacji szkolnej będą mogły nadal się rozwijać, gdzie będą objęte kompleksową rehabilitacją i wsparciem odpowiednim do ich potrzeb.
W wolnym czasie czytam, spaceruję po lesie, jeżdżę na rowerze i ćwiczę jogę Staram się, wspólnie z mężem Stanisławem żyć normalnie, mimo codziennych trudności. Nie lubię: słyszeć od innych, że coś jest niemożliwe.
Lubię ludzi - być z nimi i dla nich

_TKA2796_573x835

Anna Mielecka

Sekretarz Rady Fundacji

 Jestem nauczycielem, pedagogiem specjalnym i od kilkunastu już lat towarzyszę nie tylko uczniom ale również rodzicom w edukacji, która jest "specjalna" bo wymaga metod, form, warunków innych niż w szkole masowej. Doświadczenie blisko 10 lat bycia wychowawcą "Super klasy" dało mi przekonanie, że szkoła dla uczniów z wyzwaniami rozwojowymi jest, wyzwaniem jest "co po szkole?". Młodzi dorośli z niepełnosprawnościami potrzebują swojego miejsca do życia. Mam nadzieję, że ono właśnie powstaje dzięki działaniom Fundacji...... wszyscy wiemy jak długa to jest droga, niestety...
Jestem żoną i mamą 5 dzieci. moja rodzina, jej energia, otwartość, entuzjazm daje mi siłę do podejmowania kolejnych wyzwań. Kiedy mogę czytam, chodzę do kina, odpoczywam nad morzem

_TKA8644_573x835

Małgorzata Hożejowska

Członek Rady Fundacji

Z wykształcenia jestem analitykiem medycznym. Pracowałam w szpitalu w Krakowie jako serolog. Pojawienie się na świecie Kamili wywróciło nasze spokojne życie do góry nogami. Jej rozwojowe problemy uniemożliwiły mi powrót do pracy. Cały swój wysiłek skierowałam na Kamilę, czasem zapominając o młodszej latorośli, za co Ją przepraszam. Na swojej terapeutycznej drodze spotkałam wiele wspaniałych osób. Super przedszkole z zaangażowanymi Paniami i fajną szkołę, którą Kamila pokochała, chociaż początki były delikatnie mówiąc trudne. Niestety bezpieczny czas dla nas się kończy. Wypadamy z systemu edukacji z marnymi szansami na przyszłość. Czas wziąć sprawy w swoje ręce. Odpoczynku szukam w swoim azylu nad malowniczą Wkrą. Razem z rodziną lubimy podróże, dobre jedzenie, kochamy przyrodę. W sferze moich marzeń pozostaje zbudowanie bezpiecznego świata dla naszych podopiecznych.