Nasz zespół

 • Na początku była nas piątka

 • Na początku była nas piątka

 • Potem dołączyły kolejne dwie osoby

 • Potem dołączyły kolejne dwie osoby

 • Siódemka to liczba doskonała : )

  Zarząd Fundacji

  Piotr Czachorowski
  Prezes Zarządu Fundacji (funkcja pełniona społecznie)

  Jestem ojcem Barbary i Karola, którzy wymagają stałej opieki i wsparcia. Zawodowo pracuję jako kierownik projektów, prowadzę własną działalność gospodarczą.

  Razem z moją żoną Beatą od ponad 20 lat tworzymy rodzinę i staramy się, żeby nasze dzieci miały dobre życie. Obydwoje łączymy pracę zawodową z ich wychowaniem. Odskocznią od codziennych trudów są spacery, jazda na rowerze, poszukiwanie nowych wyzwań.

  Aneta Zyglewska
  Członkini Zarządu Fundacji (funkcja pełniona społecznie)

  Jestem mamą dorosłej Zuzi wymagającej stałej opieki i pomocy. Od wielu lat moje życie  powiązanie jest  ze wsparciem rehabilitacyjnym i komunikacyjnym mojej córki, dlatego tez  staram się zgłębiać wiedzę zarówno teoretyczną jak i praktyczną w tym zakresie. Ukończyłam studia ekonomiczne, prowadzę biuro rachunkowe. Interesuję się literaturą, lingwistyką, kulturą i muzyką francuską. W wolnym czasie dbam o działkę, uprawiam zioła, warzywa i owoce.

  Małgorzata Żurawska
  Członkini Zarządu Fundacji (funkcja pełniona społecznie)

  Jestem mamą Adriana z mózgowym porażeniem dziecięcym. Wraz z mężem Adamem i kotem Salemem tworzymy szczęśliwą rodzinkę. Od dnia narodzin Adriana całe nasze życie rodzinne przestało biec ustalonym wcześniej torem. Każdego dnia towarzyszę Adrianowi w rehabilitacji i zajęciach logopedycznych. Z zawodu jestem dietetykiem. Wyciszenia i balansu w życiu szukam w muzyce, książkach i jodze. Interesuję się również zdrowym odżywianiem dlatego w swoim przydomowym warzywniku z sukcesem uprawiam owoce, warzywa i zioła.

  Rada Fundacji

  Agata Rybak
  Przewodnicząca Rady Fundacji

  Jestem mamą Julii, która od urodzenia miała zdiagnozowane mózgowe porażenie dziecięce. Z wykształcenia jestem ekonomistką, zawodowo przez wiele lat starałam się łączyć pracę (administracja rządowa, korporacje) z byciem mamą dziecka z niepełnosprawnościami. Jestem jedną z piątki fundatorów, którzy zdecydowali się powołać do życia fundację mającą na celu niesienie pomocy i wsparcia młodym dorosłym z niepełnosprawnościami, po to aby gdy skończą szkołę mogli nadal korzystać nie tylko z potrzebnych im terapii, ale aby mieli swoje miejsce, gdzie będą mogli się spotykać i rozwijać swoje umiejętności oraz pasje. W wolnym czasie czytam, spaceruję po lesie, jeżdżę na rowerze i ćwiczę jogę. Staram się, wspólnie z mężem Stanisławem, wieść normalne życie.

  Anna Mielecka
  Sekretarz Rady Fundacji

  Jestem nauczycielem, pedagogiem specjalnym i od kilkunastu już lat towarzyszę nie tylko uczniom, ale również rodzicom w edukacji, która jest „specjalna” bo wymaga metod, form, warunków innych niż w szkole masowej. Młodzi dorośli z niepełnosprawnościami potrzebują swojego miejsca do życia i mam nadzieję, że ono właśnie powstaje dzięki działaniom FDN.

  Jestem żoną i mamą 5 dzieci. Moja rodzina, jej energia, otwartość i entuzjazm daje mi siłę do podejmowania kolejnych wyzwań. Kiedy mogę czytam, chodzę do kina, odpoczywam nad morzem.

  Małgorzata Hożejowska
  Członkini Rady Fundacji

  Jestem mamą Kamili, której pojawienie się na świecie wywróciło nasze spokojne życie do góry nogami. Z wykształcenia jestem analitykiem medycznym. Pracowałam w szpitalu w Krakowie jako serolog, jednak po urodzeniu Kamili nie wróciłam już do pracy. Mam też młodszą córkę Monikę. Bezpieczny czas, w którym system zapewnia opiekę nad Kamilą, dla nas się kończy. Wypadamy z systemu edukacji, dlatego postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce i dołączyć do FDN, aby wspólnie stworzyć miejsce, do którego nie tylko moja córka, ale też inne osoby będą mogły udać się po skończeniu edukacji. Odpoczynku szukam w swoim azylu nad malowniczą Wkrą. Razem z rodziną lubimy podróże, dobre jedzenie, kochamy przyrodę.

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.